KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE KRAJE VYSOČINA se sídlem v JIHLAVĚ

Evropský týden testování HIV a žloutenky od 20. do 27. listopadu nabízí anonymní a bezplatné testování

V České republice až tisíc osob neví o své HIV pozitivitě. Včas zahájená léčba přitom dokáže zachovat kvalitu života a může zabránit případným komplikacím. V průběhu Evropského týdne testování na HIV, žloutenky typu B a C a případně syfilis nabízí poradny HIV možnost bezplatného a anonymního testování. Akce probíhá v týdnu od 20. do 27. listopadu v celé České republice, a tedy také v Kraji Vysočina.

Leták Evropský týden testování HIV a žloutenky

Včasné odhalení infekce je důležitá pro samotného pacienta, protože může být co nejdříve zahájena účinná léčba. Význam má však také v prevenci šíření těchto infekčních nemocí.  Odborníci v poradnách HIV provedou odběr krve, která je laboratorně vyšetřena a výsledek je znám do několika dní. Poradny však poskytují také poradenství a případnou pomoc. Zodpovídají dotazy, jaká jsou rizika nákazy některou pohlavně přenosnou nemocí, jak rizikům lze přecházet.

V Kraji Vysočina je možné se v rámci Evropského týdne testování HIV a žloutenky nechat vyšetřit na těchto místech Testování HIV | Testování HIV VYSOČINA (tadyted.com).

Až tisíc Čechů neví o své HIV pozitivitě. Evropský týden testování nabídne anonymně a zdarma testy i  pomoc

 

leták 20 minut Vám může prodloužit život propagující testování HIVleták v angličtině 20 minut Vám může prodloužit život propagující testování HIV    leták v ukrajinštině 20 minut Vám může prodloužit život propagující testování HIV