KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE KRAJE VYSOČINA se sídlem v JIHLAVĚ

Základní přehled o přístupnosti budovy - pracoviště Jihlava

Krajská hygienická stanice kraje Vysočina se sídlem v Jihlavě – pracoviště Jihlava

Tolstého 1914/15, 586 01 Jihlava, telefon: +420 567 564 551

https://www.khsjih.cz/

 

Základní přehled o přístupnosti budovy - pracoviště Jihlava

Značka - Objekt částečně přístupný Značka - WC Značka - Upravené WC
objekt částečně přístupný WC upravené WC
Značka - Výtah pro osoby se zdravotním postižením Značka - Vyhrazené parkování  
výtah pro osoby se zdravotním postižením vyhrazené parkování  

 

Popis objektu

Administrativní komplex je složený ze tří vzájemně propojených budov v širším centru Jihlavy. Tvoří ho dvě čtyřpodlažní budovy označené jako blok A a B a původní devítipodlažní budova – blok C. Kromě Krajské hygienické stanice kraje Vysočina jsou zde umístěna pracoviště dalších organizačních složek státu.

Komplex je veřejně přístupný.

Vstup

Komplex leží ve vzdálenosti cca 200 m od zimního stadionu CZ LOKO ARÉNA a 500 m od autobusového nádraží. Nejbližší stanice MHD jsou 2 trolejbusové zastávky v ul. Tolstého, z nichž jedna se nachází v bezprostřední blízkosti budovy. Přístup od zastávky vede bezbariérově přes komunikaci s asfaltovým povrchem a po chodníku tvořeným betonovou dlažbou s min. rozměrem 30/30 cm. Druhá zastávka se nachází přes hlavní komunikaci s přístupem přes označený přechod pro chodce.

Hlavní budova je přístupná hlavním vstupem z ulice Tolstého a bočním vstupem, který se nachází nalevo od hlavního vstupu. K hlavnímu vstupu je možné se dostat pouze po vstupní nástupní podestě se schodem o výšce 11 cm a hloubce 120 cm. Je vybaven automaticky posuvnými dveřmi o šířce vstupu 170 cm. Pro přístup s invalidním vozíkem je možné přivolání asistence za použití tlačítka, umístěného vlevo na zdi vně vedle schodu ve výšce 85 cm. Po přivolání asistence z vrátnice je možné využít bezbariérový boční vchod situovaný cca 15 m nalevo od hlavního vchodu. Boční vchod s dvoukřídlými dveřmi s max. šířkou 120 cm je přístupný po nájezdové rampě s betonovou dlažbou.

Interiér

Na vstupní automatické posuvné dveře navazují vnitřní automatické posuvné dveře vedoucí do vestibulu budovy s mezidveřím o rozměrech 535 cm x 420 cm. Ve vestibulu je umístěna recepce. Po její pravé straně je schodiště do budovy bloku A a B se schodišťovou plošinou pro imobilní občany, vedoucí do 4. patra. Obsluhu plošiny zajišťuje pracovník ostrahy. Nalevo od recepce se nachází vstup do bloku C s hlavní schodištěm a bezbariérovým výtahem s maximální hmotností 450 kg, vedoucím až do 8. patra. Pohyb po chodbách v budově je vesměs bezbariérový, vstup do některých místností je přes nízký práh o výšce 2-3 cm.

Výtah

Budova má 2 výtahy. Bezbariérový výtah s maximální hmotností 450 kg se nachází v přízemí bloku C a obsluhuje 8 pater budovy. Kabina výtahu je široká 100 cm a hluboká 120 cm, vstup do dveří je automatický, posuvný. Ovladače uvnitř kabiny ve výšce 120 cm jsou grafické, označené Braillovým písmem. Hlášení není akustické ani fonetické. Kabina výtahu je vybavena madlem a zrcadlem se spodní hranou ve výšce 100 cm. Druhý osobní výtah s maximální hmotností 250 kg se nachází v mezipatře mezi přízemím a 1. patrem bloku C.

Hygienické zázemí

V přízemí bloku C se nachází bezbariérové WC. Dveře o šířce 90 cm jsou označeny a klíč od toalety je k dispozici na recepci. Dveře se otevírají mechanicky směrem do vestibulu, vypínač osvětlení je ve výšce 118 cm. Kabinka má rozměry 150 x 170 cm, je vybavena umyvadlem s výškou 85 cm a pákovou baterií ve výšce 99 cm od podlahy. Prostor pro invalidní vozík je volný, toaletní papír je v dosahu. Splachování je mechanické a je umístěno vzadu na keramické nádržce ve výšce 100 cm. Toaleta je opatřena sklopnými madly po obou stranách. V přízemí se nachází i WC pro veřejnost.

Parkování

U budovy se po její pravé části nachází parkoviště se dvěma vyhrazenými stáními. Místa jsou označena dopravní značkou. Vzdálenost parkovacích míst od hlavního vchodu je 20 m.