KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE KRAJE VYSOČINA se sídlem v JIHLAVĚ

Dnes začíná Evropský týden testování HIV a žloutenky. Testování probíhá anonymně a zdarma.

V České republice až tisíc osob neví o své HIV pozitivitě. Včas zahájená léčba přitom dokáže zachovat kvalitu života a může zabránit případným komplikacím. V průběhu Evropského týdne testování na HIV, žloutenky typu B a C a případně syfilis, nabízí poradny HIV možnost bezplatného a anonymního testování. Akce probíhá v týdnu od 20. do 27. listopadu v celé České republice, a tedy také v Kraji Vysočina.

Létak - Evropský týden testování HIV a žloutenky

Včasné odhalení infekce je důležité pro samotného pacienta, protože může být co nejdříve zahájena účinná léčba. Význam má však také v prevenci dalšího šíření těchto infekčních nemocí. Odborníci v poradnách HIV provedou odběr krve, která je laboratorně vyšetřena a výsledek je znám do několika dní. Poradny však poskytují také poradenství a případnou pomoc. Zodpovídají dotazy, jaká jsou rizika nákazy některou pohlavně přenosnou nemocí, jak lze rizikům přecházet.

V Kraji Vysočina je možné se v rámci Evropského týdne testování HIV a žloutenky nechat vyšetřit na těchto místech Testování HIV | Testování HIV VYSOČINA (tadyted.com).

Až tisíc Čechů neví o své HIV pozitivitě. Evropský týden testování nabídne anonymně a zdarma testy i  pomoc

Informace o HIV naleznete na stránkách Národního zdravotnického informačního portálu NZIP.

leták - 20 minut vám může prodloužit život propagující testování na HIVleták v angličtině - 20 minut vám může prodloužit život propagující testování na HIV leták v ukrajinštině - 20 minut vám může prodloužit život propagující testování na HIV

Bc. Jana Böhmová, tisková mluvčí KHS kraje Vysočina, e-mail: tisk@khsjih.cz, tel. 567 564 586

zveřejněno 20. 11. 2023 - 12:17