KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE KRAJE VYSOČINA se sídlem v JIHLAVĚ

Aktuální epidemiologická situace akutních respiračních onemocnění za 15. týden

Krajská hygienická stanice kraje Vysočina (KHSV) za 15. týden roku 2024 eviduje 1199 nových případů akutních respiračních onemocnění v přepočtu na 100 tis. obyvatel. Oproti předchozímu týdnu se relativní nemocnost o 1,2 % snížila. V okrese Pelhřimov evidujeme v tomto období nejvíce nemocných, přibylo zde 1642 nových případů na 100 tis. obyvatel. V okrese Žďár nad Sázavou evidujeme 1542 nových pacientů, na Havlíčkobrodsku 1101, na Třebíčsku 980 a nejméně – 854 nových pacientů, v okrese Jihlava. Data jsou vždy v přepočtu na 100 tis. obyvatel.

graf Hlášení počtu případů akutních respiračního onemocnění za 15. týdenZdroj: Registr ARI

Aktuální situaci komentuje MUDr. Hana Pavlasová, ředitelka Odboru protiepidemického KHSV: „V Kraji Vysočina za minulý týden stoupl počet nejmenších pacientů do 5 let. V dalších věkových skupinách se ale situace zlepšuje a nemocných ubývá. Stále jsou nejčastějšími původci RS viry a odeznívající virus chřipky A. Pacienti mají většinou mírnější průběh onemocnění bez nutné hospitalizace.“

Graf hlášení počtu případů ARI věkové skupiny za 15. týdenZdroj: Registr ARI

Mapa relativní nemocnost ARI za 15. týdenZdroj: Registr ARI

Stále platí základní protiepidemická opatření v předcházení šíření akutních respiračních nemocí: Doporučení Státního zdravotního ústavu k předcházení šíření akutních respiračních onemocnění.

Na webových stránkách KHSV je průběžně zveřejňována ARI nemocnost v Kraji Vysočina.

Bc. Jana Böhmová, tisková mluvčí KHS kraje Vysočina, e-mail: tisk@khsjih.cz, tel. 567 564 586

 

 

zveřejněno 15. 4. 2024 - 10:14